Görögországi utazás, nyaralás

Görögország a magyar turisták számára az olcsó áraik, a gyönyörű természeti látványosságok és az utánozhatatlan görög vendégszeretet miatt rendkívül kedvelt nyaralóhely. A legnépszerűbb területek az  észak-görögországi üdülőhelyek Sartiba, Paráliára, Nei Poriba, a görög szigetek Korfura és Rodoszra utazások célpontja. Olcsó és minőségi apartmanokat, kényelmes  apartman-hoteleket és szállodákat egyaránt találnak az ide utazók.  Görögország mindenki számára olyan úti cél lehet, amely sokszínűsége és kellemes éghajlata miatt megunhatatlan és felejthetetlen élményeket nyújt.

Görögországi szigetek:

A Jón szigetek Görögország legészakibb szigetcsoportja, összesen hét sziget tartozik a Jón szigetek közé, de ebből csak 5 sziget igazán népszerű a turisták körében, Korfu, Zakynthos, Kefalonia, Paxos és Lefkada szigete.

Korfu Görögország nyugati partvidékénél láncszerűen húzódó Ion vagy Jón szigetek legészakibb tagja. Csodálatos fekvése, gyönyörű természeti adottságai és mediterrán klímája miatt az egyik leglátogatottabb görög sziget. A szigetet dús, mindig zöld növényei miatt “zöld sziget”-ként emlegetik. Növényei között nagy szerepe van a ciprusoknak, olajligeteknek, fenyőerdőknek, minden évben három alkalommal termő narancsfáknak, citromfáknak és a színpompás virágözönbe burkolózó bokroknak. A sziget izgalmas törtélmének fennmaradt tárgyi emlékei feltétlenül megtekintésre érdemesek.

Kefalonia a Jón-szigetek legnagyobb tagja, rendkívül gazdag kulturális örökséggel rendelkezik. A sziget természeti szépsége leírhatatlan, ez miatt népszerű leginkább. Különleges növényvilág, látványos tengeröblök, szép hegyek, hosszú és változatos strandok jellemzik. Kefalonia szigete arról is híres, hogy itt játszódik a híres könyv a Corelli kapitány mandolinja című könyv, melyből később film is született.

Zakynthos a  Jón szigetcsoport legdélebben elhelyezkedő szigete. Csodálatos természeti szépségeinek és fővárosának köszönhetően az olasz turisták  ”Kelet virágának” nevezték. Itt található a világ egyik leggyakrabban fotózott helye, a Navaggio öböl a híres hajóronccsal, melyek egy elsüllyedt csempészhajó roncsai. Lefkada a csodálatos és tekintélyes mészkő szikláiról híresült el. Különlegessége  a jón szigetek között, hogy autóval is könnyen megközelíthető, mert híd köti össze a szárazfölddel. Lefkada fantasztikus klímájának köszönhetően nagyon dús növényzettel rendelkezik, így csodálatos képet nyújt a látogatóknak. A szigetet emellett türkizkék tenger, fehér kavicsokkal borított tengerpartok, melyek leghíresebbik a Porto Katsiki strand. Lefkada szigete már Homérosz műveiben is előkerült. Zakymthos a Caretta Caretta nevű tengeri teknős költési helye, így ha júniusban érkezik a szigetre apró teknősöket is láthatunk, bár rengeteg előírással védik őket.

Paxos tulajdonképpen egy icipici jón sziget, viszonylag kevés turista látogat ide, ennek oka  a kevés szálláslehetőség, de előnye az, hogy a sziget így megőrizheti érintetlenségét. Paxos szigetén mindössze egyetlen város van, és a sziget legnagyobb szélessége is csupán négy kilométer, hossza pedig tíz kilométer. A szigetem csodálatos olajfa ültetvények között sétálhatunk. Paxos szigetére nyaranta sokszor szerveznek kirándulást a közeli Korfu szigetéről.

Szporádok szigetcsoport

A Szporádok szigetcsoport mindösszesen tizenegy szigetből áll, de ezeknek a szigeteknek csak egy része, egészen pontosan négy sziget lakott, a turisták pedig többnyire csak egyetlen szigetet, Szkiathoszt látogatják.

Szkiathos egy piciny sziget mindössze ötezer lakossal, de a környezetében talán a legszebb. Kevesen tudják, de Skiathost a fiatalság szigetének is szokták nevezni pezsgő éjszakai élete miatt. A sziget nagyon kedvelt strandjairól is elhíresült. Nem tipikus kék fehér, hanem piros tetejű fehérre meszelt házakkal kápráztatja el a látogatókat. A sziget nem kimondottan a látnivalók szigete, inkább pihenésre és bulizásra ajánlott.

Skyros szigete a görög szigetek között relatív ismeretlen a turisták körében. A sziget csak komppal közelíthető meg Evia szigetéről, illetve repülőgéppel. A szigeten még élnek a régi görög hagyományok és a görögös életstílus. A sziget igazán elegáns képet mutat a tengerről nézve fehérre meszelt házaival és a különféle színekben pompázó kellemes kikötőjével. A szigeten egyébként van belföldi turizmus, de a külföldiek nem igazán látogatják.

Skopelos az Égei tenger egyik ékköve, rengeteg és igazán különleges építészeti remekművei rengeteg turistát csábítanak ide évről évre. Nem véletlen hogy ezen a szigeten forgatták a híres és méltán közkedvelt Mamma Mia című filmet is. Természetesen azóta a turisták száma megtöbbszöröződött a szigeten. A sziget nagy részén illatos fenyőerdők vannak, így a befogadóképesség korlátolt, ha Skopeloson akar nyaralni célszerű időben foglalni.

Dodekanészosz szigetcsoport 12 nagy 150 kicsi

A Dodekanészosz szigetcsoport összesen 162 szigetből áll, ebből 12 nagy szigete van a többi 150 pedig kisebb szigetek. A turisták körében ezek közül két sziget igazán népszerű, Rodosz szigete és Kos szigete.

A Kos szigetre utazók még ma is szívesen megpihennek az öreg platánfák árnyékában,  a legenda szerint valaha Hippokrates tanította diákjait. A sziget legvonzóbb varázsa a fővárosban rejlik, amely a gazdag múlt és a pezsgő jelen ízletes koktélja. Kos egy kis sziget, ezért robogóval vagy autóval könnyen bajárható minden szépsége.

Rodosz a napfény szigete, az egyik legnépszerűbb görög sziget. A szigeten remek lehetőség adódik búvárkodásra Kalithea partjainál, ahol több búváriskola is van. Rodosz rengeteg látnivalóval és történelmi emlékkel kényezteti a turistákat, de a szórakozásra vágyók is fantasztikusan érezhetik magukat a szigeten, elsősorban Faliraki városában. A mitológia szerint Zeusz adta ezt a szigetet Heliosznak a Nap istenének, ezért süt itt olyan sokat a Nap.

Kükládok 220 sziget

Milos szigete vagy más néven Aphrodité szigete gazdag ásványkincseiről híres. Olyan különleges látnivalók is találhatók itt, mint  a gyönyörű tengeri barlangok és a misztikus katakombák. Milos főleg a családi üdülés színhelye csodálatosan kék és tiszta vizű strandjai sekélyek, így kisebb gyermekekkel érezőknek is ideális, továbbá az aktív pihenés kedvelői is jól szórakozhatnak, hiszen rengeteg túrázási lehetőség is van a szigeten.

Mykonos szigete a hírek és bulvárlapok szerint Madonna kedvenc szigete. Ha nem is a kedvence, de az egészen biztos, hogy többször is megfordult itt, sőt néhány éve Shakira is itt nyaralt párjával. A statisztikák szerint ez a leglátogatottabb az összes görög sziget közül. Fiatalok és idősek egyaránt megtalálják itt a számításaikat, hiszen a  nyüzsgő települések mellett nyugodtabb falvak is megtalálhatóak a pihenés kedvelőinek.

Naxos a szigetcsoport legnagyobb szigete, a beceneve szerint a szerencse sziget. Ha itt nyaralunk együnk rengeteg gyümölcsöt, mert ez a sziget a híresen jó gyümölcseiről is elhíresült. A szigete a több mint egy kilométer magas Zeusz hegy ékesíti. A legendák szerint Dioniszosz szülőhelye a sziget, aki nem más mint a finom bor és a mámor istene a görög mitológiában. Nyaralásunk alkalmával érdemes motorral vagy autóval szigettúrára indulni, jó utak várnak minket, de igen kevés számú benzinkút van a sziget belső részén.

Paros a bűbájos sziget, mely görög hagyományaival, gyönyörű halászfalvaival és a lenyűgöző látványt nyújtó szélmalmaival egy valódi kis ékszerdoboz a turisták dzsungelében. Paros egyszerre nyugodt és csendes ugyanakkor pezsgő és lüktető sziget, így minden korosztálynak kiváló üdülőhely. Paros a bájos kanyargós utcácskáival, szűk sikátoraival, fehérre meszelt házaival minden turistát lenyűgöz.

Santorini a világ egyik leghíresebb szigete, hófehérre meszelt házaival, fekete homokkal és kövekkel borított standjaival, vulkanikus képződményeivel hamar híressé vált. Sokak szerint Santorini szigetéről látható a világ legszebb naplementéje. Egyes tudósok szerint Santorini szigetének megjelenése egybeköthető Atlantisz pusztulásával és felelőssé is tehető érte. A szigeten több világhírű bort is készítenek, melyek a speciális vulkanikus talajnak köszönhetik dús ízvilágukat.

Egyéb szigetek:

Kréta a legnagyobb görög sziget, tulajdonképpen átjárót képez Európa és Afrika között. Csodálatos természeti értékeivel, az itteni emberek nyugodtságával és kedvességével igazán vonzó uticél. Krétnán több olyan strand is található, melyek egy trópusi strand érzetét keltik, ilyen például a csodálat rózsaszín homokkal borított Elafonnissi, a sziget nyugati csücskében. A krétai emberek rendkívül egészségesek a táplálkozási szokásaiknak köszönhetően. A legendák szerint Krétán született Zeusz Isten egy eldugott barlangban.

Thasszos csodálatosan szép szigete nem csupán a felejthetetlen nyaralás ígéretével kecsegtet, hanem rengeteg látnivalót, műemléket, történelmi emléket kínál az ide érkezőknek. Thassos szigetén több eldugott kis tengerparti falu várja  a nyaralni vágyókat, de természetesen nyüzsgőbb városok is helyet kapnak a szigeten. A sziget régen az aranybányászat és a márványbányászat színhelyeként igen virágzó iparral rendelkezett. Ha itt nyaralunk érdemes autót bérelni, mert a sziget remek autóút hálózatának köszönhetően könnyedén körbe kocsikázható.

Lesbos szigete Szapphó költeményeiből is ismert lehet, Görögországban a harmadik legnagyobb sziget. Manapság nem árasztotta még el a turizmus, olyan durván, mint a legnagyobb görög szigeteket, de természetesen itt is adódik lehetőség nyaralásra. Leszbosz tulajdonképpen a hegyek szigete, két magasabb csúcs is akad a szigeten remek kirándulási lehetőséget nyújtva. A sziget egyik különlegessége, hogy tulajdonképpen itt született a híres ánizspálinka az Ouzo.

Chalkidiki félsziget

A Chalkidiki félsziget nyúlványai – Kassandra, Sithónia, Athos . Görögország északi tája, csupán egy órányi autóútra Thessalonikitől. A nyugati Kassandrán, romantikus búvóhelyeket, csendes halász falu kat, mint például: Siviri, Possidi, Nea Skioni, Mola Kaliva, Loutra lehet felfedezni, keleten viszont modern helyek vannak, mint például: Kalithea, Chanioti, Kriopigi, Pefkochori vagy Polychrono, ezeken a helyeken nyüzsgő éjszakai élet és hosszú aranyhomokos part ismerhető meg.

Asprovalta a környék legnagyobb nyaralóhelye, itt állandóan nagy a nyüzsgés, helyi éttermek és tavernák kínálják a görög specialitásokat és késő estig nyitva tartó szórakozóhelyek biztosítják  az igazi görög hangulatot.  Hangulatos sétálóutcái és parti sétánya kis üzletekkel, ajándékboltokkal csalogatja az idelátogatókat. Hosszan elnyúló, széles, homokos tengerpartja ideális hely a gyermekes családoknak és fiataloknak  fürdőzésre és kikapcsolódásra.

Sarti egy igazán bűbájos kis halászfalu a Chalkidiki félszigeten. Csodálatosan szép strandjaival a környék egyik legszebb üdülőhelye. Messze földön híres a Narancspart nevű strandja, ahol számos kisebb eldugott öblöt találhatunk. Sarti viszonylagos közelségének és kiváló árainak köszönhetően a magyar turisták körében talán a legnépszerűbb görög üdülőhely. Sarti megőrizte a bűbájos görögös jelleget a rengeteg turista ellenére.

Stavros valódi üdülőváros annak minden pezsgésével, nyüzsgésével és lüktetésével. Stavros szintén a magyarok legkedveltebb görög üdülőhelyei közé tartozik, rengeteg magyar dolgozik itt nyaranta üzletekben, éttermekben. Stavrosból rengeteg kirándulás lehetőség adódik, így az izgő mozgó turistáknak is nagyon jó kiindulópont lehet. Stavros egyszerűen olcsó és jó.

Vrasna Görögország egyik igen népszerű üdülőhelye. Vrsana mint minden turista település az utóbbi években gyors fejlődésnek indult, de mégis elsősorban a pihenni vágyó turistáknak ideális üdülőhely. A tenger nem a megszokott sekély vizű, így az úszni nem tudóknak csak néhány lépés marad a fürdőzésre. Vrsana a nyugodt pihenés színtere.

Olymposzi riviéra

Paralia Görögország északi részén található. Évek óta kiemelten népszerű, fejlett, szépen  kiépített nyaralóhely. A magyar turisták egyik legkedveltebb és legnagyobb nyaralóhely. Tengerpartja széles, homokos és lassan mélyülő kellemesen langyos tengervize miatt a gyermekes családok kedvelt helye. Lenyűgöző természeti környezetben, az Olympos-hegy lábánál található, tengerpartja  már több alkalommal is elnyerte az Európa egyik legtisztább tengerpartja kitüntető címet.

Nei Pori az Olymposz lábánál fekvő tiszta, kellemes és szépen gondozott kis. Állandó lakossága mindössze száz fő, főleg a turisták árasztják el kora nyártól kora őszig. Nei Pori teljes egészében a turisták kegyeit lesi, a faluban több bolt, étterem, bár, kávézó taverna és szórakozóhely is található. A tengerpart nagyon kellemes és bámulatos panoráma tárul elénk a híres Platamonas várára.

Olympic Beach Paraliával majdnem összeépült, egy kellemes tengerparti sétányon közelíthetjük meg Paralia irányából. Míg Paralia inkább a fiataloknak ajánlott és az éjszakai élet kedvelőinek, addig Olympic Beach inkább a nyugodt nyaralás helyszíne. Olympic Beach az Olymposz lábánál helyezkedik el, ennek köszönheti gyönyörű panorámáját. A magyar turisták körében igen népszerű közelsége miatt. A tenger itt tiszta és sekély így kisebb gyermekes családoknak is ideális üdülőhely, főle sok parkjának és játszóterének köszönhetően.

Még többet olvashatsz a görögországi nyaralásról itt: gorogorszagnyaralas.hu