Hússzelet paradicsomos mártásban

Marhaszelet paradicsomos szószban

Hozzávalók:

Sovány marhahús
1 nagyobb dobozos sűrített paradicsom (v. ivólé)
1 nagyobb hagyma
3-2 cikk fokhagyma
2 kanál zsír (v. 1 dl olaj)
3-4 babérlevél
só, bors, ételízesítő
ízlés szerinti mennyiségű cukor

A húst felszeletelem, és a zsiradékon a hagymával, fokhagymával és fűszerekkel puhára párolom, végül kicsit lesütöm, zsírjára.
A szeleteket tálra szedem, és a visszamaradt szaftba beleteszem a paradicsomot, felöntöm kb. 1-2 dl vízzel (ha ivólét használok, víz nem kell). Felfőzöm, ha nagyon híg, kevés liszttel sűrítem. Szükség szerint utánafűszerezem ételízesítővel, sóval, borssal, és végül ízlés szerinti mennyiségű cukorral édeskéssé teszem a mártást (mi édesebbek kedveljük). Visszahelyezem a szószba a hússzeleteket, és még egyszer felrottyantom.
Sós vízben, vagy héjában főtt burgonyával, burgonyapürével, esetleg tésztával tálalom.
Sertés, vagy egyéb húsból is elkészíthető.