Pizzában sült virsli

Első lépésként szükséges mennyiségű gyors, egyszerű pizzatésztát készítek. Kinyújtás után késsel akkora darabokra osztom, hogy mindegyikbe beleférjen egy-egy virsli. A lapokat megkenem pizzaszósszal (vagy tetszés szerinti egyéb szósszal, ketchuppal stb.) ráteszem a bőrétől megtisztított virslit (gazdagíthatjuk reszelt vagy lapka sajttal is) és ráhajtom a tésztát, picit összenyomkodom. Nem baj, ha a virslik vége kilátszik, nem kell teljesen bebugyolálni. Kicsit kiolajozott tepsibe, vagy sütőlapra teszem, és előmelegített sütőben, közepes lángon világosra sütöm. (kb. 20-30 perc, de közben ellenőrzöm) Nem szabad túl sötétebbre, mert akkor száraz lesz a tészta. Ezen a módon egyebet is tehetünk a pizzatésztába, kolbászkákat, bacon szeleteket, paprikát, paradicsomot, sőt, maradék húst is felhasználhatunk ily módon, csak fantázia kérdése. Kiváló reggeli, tízórai, vacsi, vendégváró, de még leves utáni második fogásnak ebédre is megfelel.

Gyorsan elkészíthető pizzatészta receptje:

Hozzávalók:

40 dkg liszt
1 dl tej
1 dl víz
1 lapos evőkanál kristálycukor
2 dkg élesztő
1 evőkanál olaj
1 mokkáskanál só

Langyos tejhez hozzáadjuk a cukrot, majd belemorzsoljuk az élesztőt és felfuttatjuk. A lisztet egy nagyobb tálba tesszük, és a közepébe mélyedést készítünk. A mélyedésbe beleöntjük a megkelt élesztős tejet, a széléről hozzákeverünk egy kevés lisztet, majd a maradék liszttel betakarjuk, majd megkelesztjük.
Amint a tészta a kétszeresére megkelt, hozzáadjuk a sót, olajat, vizet, ezután rendesen összedolgozzuk. Meleg helyen, letakarva további ötven-hatvan percen át kelesztjük. Az elkészült tésztát cipókra osztjuk, majd kerek formára nyújtjuk. Tetszőleges feltéttel, sajttal meghintve világos barnára sütjük azt.
Szükség szerint lefagyasztható, későbbi felhasználás céljából.